Vyhněte se problémům a potížím při stěhování

17. 2. 2021 by Žádné komentáře

Stěhování je vždy náročná záležitost, to je jistě jasné každému z vás. Mohou jej provázet různá úskalí a potíže, ale také nemusí. Mnoha z nich se dá předcházet a vyhnout.

Časová rezerva – snad největší chybou je vždy požadavek na přestěhování pokud možno ihned, tedy přesněji řečeno zájemce zavolá do firmy ve čtvrtek, že by rád vše zvládl v průběhu nadcházejícího víkendu. Počítejte s tím, že rezervace se provádí i měsíc dopředu, čím delší předstih, tím máte více možností volných termínů a hlavně dostatečný manévrovací prostor pro veškeré přípravné práce.

Mladá Boleslav

Přípravné práce – pokud netrváte na stěhování Mladá Boleslav Stehovani-mamut.cz na klíč včetně balení s tím, že firmě předáte pouze klíče od bytů, připadne zejména balení věcí na váš vrub. Nespoléhejte na banánové krabice z obchodů a raději si je pronajměte u stěhovací firmy, anebo nakupujte ve specializovaných e-shopech včetně výplňového a balicího materiálu. Tím nejspolehlivějším je bublinková a flexi fólie.

kartonová krabice

Montáž nábytku – stěhovací firmy nejsou jen „banda kulturistů při tréninku“. Jsou to myslící a zkušení pracanti, kteří si poradí i s kuchyňskou linkou a skříňovou vestavbou na míru. Demontují a smontují ji na novém působišti, zároveň jsou pojištění vůči poškození či ztrátě vašich věcí.

Parkování – na to se docela často zapomíná a pak se stane, že přijedou stěhováci a budou v tom lepším případě kroužit kolem vaší ulice a hledat místo k zaparkování. Toto je typický problém velkých měst, především Prahy. Mějte to na paměti a navštivte s vaším požadavkem příslušný úřad, který by vaší žádosti měl vyhovět a za poplatek zajistit časově omezené parkování. Vyřízení žádosti však může trvat až 30 dnů, pamatujte na to.

Dostatek energie pro zabydlování – pokud plánujete provést přestěhování sami, pak nezapomínejte na období, kdy skončí přesun věcí a bude před vámi ještě vybalování věcí z krabic, rozmístění nábytku a spotřebičů a úklid spojený se zabydlováním. K tomu se přidá ještě administrativní „kolečko“ kvůli novým dokladům, nájemní smlouvě, nahlášení nové adresy na různé instituce, zaměstnání nebo škola atp. Když totiž bude vše na vašich bedrech, může vám dojít energie, přijdou deprese a úzkosti a můžete skončit i s pracovní neschopností.