Jak stavět dům?

19. 2. 2021 by Žádné komentáře

Nechat si postavit dům na zakázku, nebo se rozhodnout pro stavbu svépomocí? To je oč tu běží! Každý ze stavebních postupů má své výhody a nevýhody. Nicméně jaký je tím nejvhodnějším právě pro vás? Nemůžete se rozhodnout, která možnost je právě pro vás? Pakliže ne, pokračujte ve čtení. Zjistili jsme pro vás ty největší výhody, ale i nevýhody!

dům v lese

První možnost je stavění domu na klíč. Tento postup je typický tím, že si z katalogu vyberete domů, který by se vám líbil. Na vás je jen to, abyste si zařídili pozemek a abyste si vyřídili všechny potřebné povolení. O vše ostatní se postará firma. Například stavební firma hbstavby nabízí svým klientům veškerý poradenský servis. Plnohodnotně svým klientům dovedou poradit a zodpoví jim všechny otázky, nicméně veškeré starosti zůstávají na firmě. Jak mají postupovat jednotlivé práce po sobě? Jaký zvolit stavební materiál? Jaká okna jsou nejlepší? Pokud na tyto otázky neznáte odpověď, nevadí! Od vyřešení všech těchto problémů je tu právě firma! Prostě a jasně, vaši jedinou starostí bude se nastěhovat a dům si vybavit jednotlivými dekoracemi. Vše ostatní za vás obstará firma! Nicméně za tuto bezstarostnou a kvalitní stavbu domu si připlatíte.

moderní dům

Druhou možností je stavění domu vlastními silami za pomocí kamarádů, živnostníků a rodiny. Zkrátka vše od začátku až do konce stojí na vás a na vašem zařizování. Vy si musíte zvolit jednotlivé stavební materiály a pak i sami vše zrealizovat. Výhodou je to, že celá stavba vás vyjde podstatně levněji, nicméně musíte počítat i s tím, že stavění domu svépomocí se vám časově může pěkně protáhnout. Dokonce není výjimkou, že stavba trvá klidně pět let. V některých případech se stavba může protáhnout i na desetiletí. Nicméně s touto časovou prodlevou holt musíte počítat. Odměnou vám pak bude dům přesně dle vašich představ a přáním.