Těžba kryptoměny má stále větší popularitu

14. 9. 2018 by Žádné komentáře

Stačí se podívat na zprávy v médiích a přečíst si noviny a člověk okamžitě dospěje k závěru, že pokud nebude mít doma také nějakou virtuální měnu, tak je v podstatě naprosto nemožný a vůbec nemyslí na budoucnost. Jak je to vlastně možné, že se s kryptoměnami nyní doslova roztrhnul pytel? Jak to, že tato novodobá záležitost slaví mezi lidmi takový úspěch? A není to pouze trend, módní bublina, která se nafoukla a rychle zase splaskne?
síť finanční 52

Zajímavá investice, která se může vyplatit

Na takové otázky by měl každý najít své vlastní odpovědi předtím, než si nějakou tu kryptoměnu pořídí. Každopádně na základě vyjádření mnohých odborníků to vypadá, že to nebude úplně marná investice, a že kryptoměny v budoucnosti svou roli budou mít. Je jen otázkou, jak bude veliká. Nicméně je vidět, že mnohé lidi možnost používat svobodné platidlo, které funguje na principu decentralizace a peer to peer plateb, zlákala. Platby kryptoměnami totiž mají své nepochybné kouzlo. Pokud jste to už někdy vyzkoušeli, tak jistě můžete potvrdit, že taková transakce je velice rychlá, levná a anonymní. Neexistuje zde žádná centrální autorita, která by rozhodovala o tom, zda vaši platbu schválí či stornuje, nikdo tak tuto moc nemůže zneužít. A mezi kryptoměnami již v současnosti existuje hned několik těch, které jsou maximálně anonymní, a není možné vystopovat cestu jejich transakcí. K takovým měnám patří například monero či komodo, ale i jiné.
litecoin peníze šifrovací 3

Jestliže vás zlákalo nějaké virtuální měny také vlastnit, musíte se nejdříve rozhodnout, do kterých vložíte svou důvěru, a také, jak si je pořídíte.

Tak jako všechno ostatní, i digitální platidla lze nakoupit. Ve směnárnách či na burzách.

Anebo si je můžete sami vytěžit, což je tak trochu běh na dlouhou trať, ale můžete na něm neporovnatelně více vydělat. Počítejte ovšem s tím, že v první řadě si budete muset pořídit těžební zařízení, což může být buď asic miner či miner gpu. To závisí na tom, jakou konkrétní digitální měnu budete těžit.