Nic lepšího nikdo nevymyslel

24. 8. 2018 by Žádné komentáře

Poklopy jsou prostě nutností doby. Systém vodovodního a kanalizačního řádu pod každou obcí, kde člověk přebývá, je nezbytný pro život.

  • Kam by všechna ta voda odcházela?
  • A jak by se o takový systém člověk postaral, kdyby se k němu spolehlivě a snadno nedostal?
  • A jak by se nám jezdilo a chodilo, kdybychom se měli vyhýbat každou chvíli nějaké díře?

poklioúp

No prostě to jinak nejde, než abychom se smířili s tím, že občas najedete kolem od vozu na kanalizační poklop, nebo si zlomíte podpatek o kompozitní mříž.
Ono jde spíš o to, jak obec přemýšlí, když buduje, nebo opravuje pozemní komunikace. A hlavně, jak kvalitně odvádí práci při opravách pozemních komunikací. Není to chyba kanalizačních poklopů, nebo kompozitních mříží, že překáží. Že vystupují nad povrch komunikace. Nebo že se dokonce při našlápnutí hýbou a člověk může po takovém nečekaném našlápnutí začít balancovat na chodníku, jak baletka z národního. A kdyby se dokonce propadl? Ne, to rozhodně není chybná výroba poklopů.

Kvalita kanalizačních poklopů je jednoznačná.
Jde spíš o to, jak kvalitně je stavební společnost nainstaluje. A kromě toho, je tu snad někdo, kdo by vymyslel lepší systém zabezpečení vodovodního a kanalizačního systému na povrchu pozemních komunikací? Zřejmě nikdo. Kanalizační poklopy, a nejen ty, ale i poklopy na studny, na šachty s vodoměry, jsou vyrobeny tak, aby splňovaly svůj účel.

socha

  • A tím je ochrana vodovodního a kanalizačního řádu,
  • ale také rychlá a bezpečná dostupnost pro pracovníky SČVK.

Jsou vodotěsné, jsou vyrobené pro ochranu pitné vody, ale také té vody, kterou spotřebujeme. Je pravdou, že občas kanály zapáchají, ale to je znamení, že přijde déšť. Takže dokážou i předpovídat počasí! Ale ne. To je jen humor.
V každém případě jsou důležité a je třeba apelovat spíše na kvalitu umístění a zapuštění kanalizačních poklopů do silnic, nebo chodníků. O nic víc nejde.