Podnikatelé to taky mívají těžké

28. 3. 2022 by Žádné komentáře

I když jsou soukromí podnikatelé svými vlastními pány, a je tedy logické, že nebudou sami sobě vědomě škodit a házet si klacky pod nohy, je skutečností, že se jim nevede vždycky skvěle. Mohou si totiž uškodit i nevědomky, a o tom, co vše jim hrozí od těch ostatních, od obchodních partnerů, dodavatelů, odběratelů, investorů, státu a podobně, už ani nemluvě. A tak se i soukromníci někdy dostanou do potíží, které jim nikdo normální nemůže závidět.

Někdy se podnikatelé nedočkají tolika peněz, kolik jich očekávali, někdy třeba také nedostanou zaplaceno vůbec, někdy jim dodavatelé nedodají to, co jim dodat měli, a práce tak stojí, mohou být problémy i se zaměstnanci, i s odvody státu nebo rozhodnutími ze strany těch tam nahoře. A také se pochopitelně může pokazit něco, co je nutno nahradit, může docházet jak k poruchám, tak i k živelným pohromám a dalším nešťastným okolnostem.

mexická bankovka

A to vše znamená, že si i soukromníci musí někdy brát půjčky, aby to zvládli, aby překonali složitá období.

Jenže možná i vy máte nějaké ty neblahé zkušenosti se získáváním bankovních půjček. A totéž může doléhat i na takové soukromníky. Když přijde do banky podnikatel, který má jenom zoufale nízké příjmy, odrážející se i na jeho daňovém přiznání, když má tento hluboko do kapsy a třeba i dluhy, záznamy v registrech dlužníků a podobně, je to zlé. Někomu s dluhy a třeba i exekucemi prostě v bankách půjčovat nehodlají, bankám takové riziko nestojí za to. A co s tím má takový podnikatel v nesnázích dělat?

izraelské peníze

Ten nejednou musí zkusit štěstí u nebankovní společnosti. A je dobře, že mu aspoň americká hypotéka bez registru dobře poslouží. Protože u té je hlavní jenom to, zda se podnikatel dokáže za půjčku zaručit zástavou své nemovitosti a zda bude zvládat splácení. A když je splněno aspoň to, dotyčný tu peníze k dispozici dostane. A může se vyhnout třeba i vyslovené tragédii, kterou by jeho finančně nezajištěný život byl.