Do čeho se obout?

18. 3. 2022 by Žádné komentáře

Lidé pochopitelně mohou chodit i naboso. Sice je to na většině míst neobvyklé počínání, sice se na někoho bosého dívají lidé třeba na ulici, ve veřejných budovách, ale i leckde jinde podezřívavě, maje ho tu za nuzáka a tu za někoho duševně ne až tak docela dokonalého, ale když někdo chce, ať si tak chodí.
Většina z nás tak ale pochopitelně chodit nechce. A protože netoužíme pochybně vybočovat z řady, většina z nás tak ani chodit nemůže. A proto si obvykle něco obujeme. A to něco v rámci možností co nejdokonaleji odpovídajícího konkrétní situaci a potřebám.

boty trekové

Všichni víme, co si obout třeba před cestou někam na druhou stranu ulice nebo do nejbližšího městského okolí. Všichni víme, co si lidé berou na práci na poli a co se nosí v takzvané lepší společnosti, co mít ve škole, co na úřadě atd.
Ale do čeho se obout, když chceme vyrazit na výlet někam do přírody? V čem se nám bude nejlépe chodit po lese, po louce, po horách? Co nám prokáže ty nejlepší služby v nedokonalém terénu?

Ti, kdo mají dostatek zkušeností, to vědí. Ti sázejí bezvýhradně na trekové boty. A činí tak proto, že zrovna tento typ obuvi byl pro chození přírodou vytvořen, právě tento je vhodný pro všechny situace, s nimiž se lze během toulání se krajinou potkat.

boty na hory

Jistě, i v teniskách se dá někam do lůna matky přírody vyrazit, i jiné boty by tu splnily své základní poslání, jímž je ochrana nohou. Ale jenom do trekové obuvi si zbytečně nenabereme vodu, jen v této je krok jistý a bezpečný, jen v této má člověk v případě dobré volby naprosté pohodlí.

A proto nechybí treková obuv nikomu ze zkušených zálesáků a výletníků. A určitě by neměla chybět ani vám, chodíte-li aspoň někdy někam do přírody nebo jiného nedokonalého terénu. Samozřejmě pokud tedy nejste masochisty a netoužíte tedy po tom, aby se nějaký ten výlet zvrtnul v čiré utrpení.