Benátky jako na dlani

Hned po Chorvatsku je Itálie nejoblíbenější zemí pro České turisty, když jde o výběr destinace na dovolenou. Tato krásná země, kde se zrodily špagety, cappuccino, pizza, lasagne, Tiramisu a další dobroty, neláká ale jen díky Jaderskému, Jónskému, Středozemnímu nebo Tyrhénskému moři, které omývají její břehy, nebo Alpám, které představují ideální dovolenou pro milovníky lyžování. Velice důležitou součástí Itálie je totiž její historie, do níž se můžeme ponořit návštěvou nejznámějších měst – Říma a Benátek. Pokud jste v Itálii někdy byli a nezavítali jste ani do jednoho z nich, pokuste se to co nejdříve napravit. Než k tomu ale dojde, udělejme si malý výlet do jednoho z měst teď hned, ať víte, čemu při návštěvě věnovat pozornost.

pexels-photo-705782

Do Benátek můžete vyrazit klidně vlastním autem nebo přes cestovku autobusem. Vyberete-li si první možnost, nezapomeňte ji dobře uvážit. Vzhledem ke komplikovanosti italské dopravy, se vyplatí pevné nervy a dobré řidičské schopnosti. Tato varianta spolu s autobusem je ale velice zdlouhavá. Jako nejlepší se tak jeví využití letecké dopravy. Sehnat levné letenky do Benátek, není žádný problém. Tuto položku si tedy můžeme ihned odškrtnout.

Toto město je bezesporu tak slavným díky neobvyklé a jedinečné architektuře, slavnému benátskému karnevalu, ale také díky tomu, že chce většina návštěvníků vidět na vlastní oči, jak je možné, že toto město, jež je vybudováno na hladině moře, skutečně stojí.

Gondoly v Benátkách

Až sem zavítáte, rozhodně neváhejte a sežeňte si mapu. Spoléhat se na to, že mám dobrý orientační smysl, není zrovna dobrý nápad, vezmeme-li v potaz, pro nás zmatenost, zdejších uliček. Návštěva hlavních památek, jako je most Rialto přes řeku Grande, náměstí svatého Marka, Dóžecí palác nebo Most vzdechů, je snad samozřejmostí. Budete-li ale chtít objevit něco víc z kouzla tohoto místa a navíc bez zástupů turistů, rozhodně se pokuste najít místa jako je například Scala del Bovolo, ostrov Sant´Andrea, na němž se nachází starodávná tvrz, u místních oblíbenou netradiční prodejničku s knihami Libreria Acqua Alta, a Labirinto Borges neboli živé bludiště, které je turisti vcelku málo navštěvované, i přes to, že se nachází téměř v samotném centru. Pokusí-li se vám všechna tato místa najít a navštívit, jistě budete mít chuť něco zakousnout. Na pizzu zde narazíte opravdu na každém rohu stejně tak jako na lahodnou kávu v nejrůznějších variantách. Jako sladký dezert si určitě dopřejte vyhlášenou italskou zmrzlinu značky Venchi.