Co dělat, když banka nepůjčí?

17. 5. 2020 by Žádné komentáře

Pokud vás překvapili nenadálé investice, jistě vaše první kroky budu směřovat do bankovní společnosti. Jen málokdo ale tuší, jaké trable vám může jedna taková žádost o úvěr přinést. Přitom často ještě s nejasným výsledkem. Ne každému je totiž dovoleno úvěr čerpat. Máte horší vzdělání, špatnou platební morálku nebo dluhy z minulosti…s největší pravděpodobností u banky neuspějete. Poradíme vám praktické rady, které vám pomohu tímto sítem proklouznout co možná nejsnadněji a s vidinou vytouženého úvěru.

podpis smlouvy

Vaše platební minulost vám může pěkně zavařit

Než vůbec půjdete do banky, prověřte si svou platební minulost. Stačí opožděná platba za telefon a banka vám úvěr zamítne. V první řadě se proto ujistěte, zda na vás ze skříně nemůže vyskočit nějaký ten kostlivec za neuhrazenou platbu sociálního nebo zdravotního pojištění. Leasing, paušál od mobilního operátora nebo nesplacený kontokorent. Je to právě finanční minulost, na kterou banka při posuzování sjednání úvěru pohlíží. Stačí jakákoliv nesrovnalost, záznam v registru dlužníků a s vidinou úvěru se můžete rozloučit.

Když banka před vámi zavře dveře. Kam jít?

balíček bankovek

Pokud vám v bance úvěr nenabídnou, není potřeba propadat panice, existují i další možnosti, jak se nakonec k vytouženému úvěru dostat. Existují ještě nebankovní společnosti, které k vaší platové minulosti pohlížejí přeci jenom o poznání benevolentněji. Některé z institucí dokonce nabízejí úvěry přímo pro problémové klienty, kteří na úvěr v bance nedosáhnou. Tyto společnosti většinou ani nepožadují doložení příjmů a úvěr je tak sjednaný doslova za pár minut. Nebankovní hypotéka bez registru tak může pomoci mnoha lidem, kteří by jinak na vytoužené peníze nemohli nikdy dosáhnout.

Ovšem ještě před podpisem smlouvy se ujistěte, že je půjčka výhodná a bez skrytých sankcí a poplatků.