Zapomeňte na počítadlo, použijte naši kalkulačku!

Kalkulačka hrubá čistá mzda. A nejen taková sousloví se na vás hrnou z webových stránek a vy si lámete hlavu, co to vlastně znamená a jak si vůbec můžete sami spočítat svoji čistou mzdu. Do práce chodíte, peníze sice „berete“ a dokonce i ve správném výplatním termínu, ale nejste si jisti, zda je vše v pořádku. Rádi byste si vaši mzdu překontrolovali a stále váháte jak na to a zda se o to vůbec máte snažit. Ujišťujeme vás, že je to normální a hlavně – jsou to VAŠE peníze, tak proč byste si nemohli překontrolovat výpočet? Navíc to vůbec není těžké, když použijete naši Kalkulackacistemzdy, který tu fušku odvede za vás. A stačí pouho pouhý jeden klik. Před tím ovšem musíte do kalkulačky dosadit ta správná čísla, která najdete na vaší výplatní pásce. Vše se odvíjí od vaší hrubé (brutto) mzdy. tato částka bývá v letošním roce nejvyšší položkou na výplatnici.

počítadlo staré

Poté budete potřebovat znát, zda jste u svého zaměstnavatele uplatnili slevu na dani. To znamená, že jste podepsali Prohlášení poplatníka, bývá to „růžový papír“ nebo „daňovka“, jak s oblibou přezdívají zaměstnanci. Tím, že jste podepsali P r o h l á š e n í, uplatnili jste základní slevu na poplatníka, která byla od letošního roku zvýšená na dva tisíce tři sta dvacet korun.

jak vypočítat

Takže směle do toho a rázem se dozvíte, jaká je vaše čistá mzda. Ale pozor na to, máme tu rozdíl mezi pojmem čistá mzda a dobírka! Abyste nevystartovali na vaši mzdovou účetní, že vám chybně vypočetla výši vaší čisté mzdy! dobírka je totiž až v ý s l e d n á konečná částka, kterou obdržíte od svého chlebodárce na vámi zvolený bankovní účet anebo kterou naleznete ve výplatních sáčku.

D o b í r k a je zpravidla ve stejné výši jako čistá mzda, ale někdy se může lišit o provedené srážky, které zaměstnavatel srazí z vaší mzdy. Může se jednat například o zálohu na mzdu, na pracovní cestu anebo i přeplacenou dovolenou.

2/5 - (1 vote)