Dentální hygiena není jen o správném čištění chrupu

27. 4. 2023 by Žádné komentáře

Zatímco v dřívější době byla v rámci pravidelné péče o lidský chrup dostačující návštěva stomatologa, dnes se mimo jiné využívá i služba v podobě dentální hygieny. V některých případech je tento počin nevyhnutelným krokem. Pravdou také je, že nyní se věnuje zvýšená péče o lidských chrup a více se dbá nejen na kvalitu, ale i estetičnost.
 
Dentální hygiena u nás stále náleží mezi novější službu. Co tato služba nabízí, poskytuje a jak vám může adekvátně pomoci?
 bělení zubů
Co lze očekávat od dentální hygieny?
 
V prvé řadě je třeba konstatovat, že tato služba může být prováděna jak stomatologem, avšak převážně je poskytována specialistou na dentální hygienu. Prvním krokem je zhodnocení celkového stavu dutiny ústní. Důležitá je vzájemná důvěra a konzultace v rámci získání informací ohledně domácí péče o chrup. Rovněž ohledně návyku čištění zubů apod. Při dentální hygieně je lidský chrup velmi podrobně prohlédnut, tudíž i sebemenší drobnost je tak odhalena. Importantní je rovněž odstranění případného zubního kamene, a to včetně odstranění i poddásňového kamene.
potřeby dentisty 
Výslednou fází je verdikt vašeho aktuálního stavu nejen v rámci chrupu. Taktéž zámerem je naučit správnou techniku čištění zubů. Rovněž by mělo dojít k seznámení k použití i dalších možností pro efektivní péči vašeho chrupu. Zejména ohledně správné prevence proti nejen vzniku zubního kazu či kamene. V rámci domluvy je možné rovněž absolvovat tzv. pískování neboli odstranění pigmentu na chrupu a náležité odstranění zubního plaku.
kartáček ve vodě 
Délka jedné návštěvy a jak často službu využívat?
 
Vše je individuální záležitostí a odvíjí se od daného stavu vaší ústní dutiny. Počáteční návštěvy mohou být v hodinovém časovém intervalu. Při pravidelném využití služby dentální hygieny, lze tak možno poté strávit mnohem kratší interval v zubařském křesle.
 
Stejně tak ohledně časového rozmezí v rámci využití služby dentální hygieny je na základě domluvy a dle potřeb. Ideální je využití služby každého půl roku.