Pěstujte zdravé vztahy

27. 4. 2023 by Žádné komentáře

Fenoménem dnešní doby je spěch, hektičnost a z toho plynoucí neustálý stres. Škodíme tím sami sobě, ale také našim dětem, které tento styl života od nás převezmou. Škodíme tím všem našim vztahům. Že už jste se dlouho neviděla s kamarádkou, která by se potřebovala vypovídat? Má nějaké těžkosti, ale kdo je dnes nemá? I na nás čekají nikdy nekončící úkoly, které jen tak tak stačíme splnit. Spoustu věcí odkládáme, protože přicházejí další a další problémy. A zavaleni těmito problémy zapomínáme ve svém životě na to nejdůležitější: na pěstování a udržování zdravých vztahů.

smích
 
Co je důležitější
Protože život na nás klade stále mnoho požadavků, téměř v jednom kuse musíme řešit otázku: co udělat nejdříve, co později a co lze odložit úplně. Je jedno, zastáváte-li důležitou funkci v zaměstnání, máte malé děti a k tomu časově náročnou práci, jste-li žena v domácnosti nebo na zaslouženém odpočinku, která hlídá vnoučata, a přitom má množství koníčků. Každý z nás stále rozhoduje, čemu dá ve svém životě přednost. Zvláště pro ženy, zastávající tolik rolí najednou, je důležité, aby při své snaze všechno stihnout věděly, jak si zachovat zdravé sebevědomí, dostatek sil, ale také pevné vztahy. 

rodina
 
Život na rozcestí
Přiznejme si, že často se zaobíráme nepodstatnými věcmi, hádáme se se svým partnerem kvůli hloupostem a neuděláme si čas na svoje kamarády. Proč až při nenadálé vážné nemoci ať již naší nebo našich nejbližších a přátel si uvědomujeme, kde je vlastně smysl života? Až v těchto situacích lidé teprve přehodnocují svůj život a svoje priority. Náhle nikam nespěcháme a neuspokojuje nás včas splněný úkol ani perfektně uklizený byt.
Pěstujme především zdravé vztahy ve svojí rodině a se svými přáteli. Nečekejme až na sklonek svého života, abychom si uvědomili, čeho jsme si v životě nejvíce vážili.