Stěhování zvládnete, když se na něj dobře připravíte

15. 5. 2021 by Žádné komentáře

Když máte zajištěnou stěhovací firmu, spadne vám to hlavní břemeno z vašich beder. Pomyslně i věcně. Nemusíte se starat o samotný přesun věcí, a máte-li problém s rozmontováním nábytku, i s tím si stěhováci poradí. Na vás je pak to ostatní, tedy především balení osobních věcí do kartonových krabic a zabydlování na novém místě.

papírový karton

A právě závěrečná fáze přestěhování na nové působiště vás může stát nejvíce sil. Představte si situaci, že odjíždíte na dovolenou, např. k moři, máte zajištěno ubytování i stravu a vaším jediným cílem je vytvořit vlastní program volného času. Na takovou dovolenou se jistě budete těšit, žádné starosti, jen pohoda a naprostá svoboda. Stěhování, to je jistá obdoba odjezdu do neznámých končin, ale navíc s vědomím, že si musíte to zázemí, které vám vytváří cestovní kancelář v přímořském letovisku, vytvořit v tomto případě vy sami.

figurky z krabic

Sbalte si batoh, sportovní tašku nebo kufr – počítejte s tím, že první dva dny jsou po na stěhování bytů Praha kritické. Nevíte, kde co je, zmatek a chaos a nezabydlené místnosti – to vše vám bere energii. Proto si sbalte věci jako na týdenní dovolenou – oblečení, boty, lůžkoviny, jídlo, hygienické potřeby atp. Aby bylo vše pěkně při ruce. Představte si, že jste konečně na vysněném místě, a že si tu vytvoříte zázemí podle svého. Když máte při ruce kufr s tím nejpotřebnějším, budete klidnější a vyrovnanější.

Mějte všechny krabice s věcmi jen v jedné místnosti – abyste počáteční chaos lépe zvládali, mějte vše jen v jedné místnosti. Když budou ostatní místnosti volné, bude v nich lépe proudit energie a nebudete se tu cítit jako ve skladu. Pamatujte na to, že stísněné prostory působí klaustrofobicky a může to vyvolat i stavy hlubokých depresí či agresivity. Pamatujte také na dostatek čerstvého vzduchu, choďte častěji ven na procházky a dopřejte si zdravou a výživnou stravu.

2/5 - (1 vote)