Stromové hotely

27. 9. 2020 by Žádné komentáře

Lidé se rádi stávají součástí přírody, aniž by ztratili cokoliv ze svého pohodlí a standardu. Takováto představa dovolené turistů všech národností je motivací pro majitelé hotelů. Tak vznikají jedny z nejkrásnějších hotelů a resortů, kde si přírody a luxusu chtiví turisté svá přání rádi plní. Luxusní stromové hotely nejsou žádným maličkým dřevěným domečkem na větvi stromu. Jsou to přepychové rezidence, ve kterých jsou zabudovány také bazény, lázně, perfektně vybavené apartmány a v neposlední řadě i prvotřídní bary.
domy ve stromech

Resort ptačí hnízdo

Pokud si i vy chcete vyzkoušet tento trend dovolené, v resortu Birds nest Resort, tedy Resort ptačí hnízdo, který se nachází v Thajsku a který je v posledních letech asi největším hitem atraktivních dovolených.

· Návštěvníci tohoto resortu mají možnost se koupat v rozlehlém bazénu, odkud mají překrásný výhled do okolní krajiny

· Případně mohou turisté obdivovat precizně vybavený interiér hotelu, který svým vzhledem připomíná lázně.

V korunách stromů

Množství těchto stromových hotelů, neboli treehouse, je možné navštívit i v jiných tropických částech světa, jako kupříkladu v Africe, anebo Austrálii. Tyto hotely a resorty jsou vybudovány v korunách staletých stromových obrů. Jsou to převážně takové stromy, jako jsou například:

· baobaby

· marule

· mahagony

· leadwoody

domky v Laosu
Pokud jste ubytovaní v takovémto stromovém hotelu, dodává vám to pocit, že jste v divoké tropické přírodě zcela sami. Divoká příroda s džunglí se pod vámi rozkládá jako na dlani. Tyto stromové hotely se nacházejí převážně v takových oblastech, aby byly naprosto originální a atraktivní. Mnohdy je možné z takovýchto luxusních resortů pozorovat divokou zvěř ve volné přírodě, nebo i celá stáda.

· Australský hotel Mt Quincan Crater Retreat nabízí například kromě romantického ubytování v korunách stromů také lázně pro dvojice, krb a vlastní balkon s překrásným výhledem na hory.