Potřebujeme mít peníze

30. 7. 2021 by Žádné komentáře

Určitě znáte ten příjemný pocit, když se podíváte do peněženky a tato je plná peněz, a nejspíše znáte zrovna tak i případy, kdy vám není ani trochu příjemně při pohledu do portmonky zející prázdnotou. A obdobně na nás působí i to, co třeba vidíme na výpisu z účtu, kde také může být jak líbivá, tak i k pláči nutící částka.

A proč tomu tak je? Samozřejmě i to všichni víme. Důvodem je tu to, že potřebujeme peníze ke své existenci, že se právě za tyto pořizuje všechno, bez čeho se nedá obejít a co si současně neumíme zajistit sami vlastními silami.

eura měna

Peníze jsou prostě důležité, rozhodují o kvalitě našeho života a vlastně i o našem životě jako takovém. A je tedy lepší, když jich máme dost či dokonce víc než dost, než když se musíme potýkat s finanční tísní.

Ovšem ne každý je vždy dostatečně finančně zajištěný, a to platí i pro ty, kteří jsou skutečně finančně gramotní a s penězi to umí. Protože jsou i situace, v nichž ani ten nejzodpovědnější člověk nemá šanci se svými příjmy vyjít.

A co si počít, když někdo peníze potřebuje, ale nemá jich dost? Někdy se to neobejde bez půjčky. A když už si někdo musí půjčit, měl by pochopitelně nad tímto řešením přemýšlet, a to proto, že není půjčka jako půjčka.

eura v kruhu

U některých půjček se totiž požadují natolik velké úroky a poplatky, že se je snad ani nevyplatí dostat, a jsou tu i nabídky, jež jsou provázené natolik náročnými podmínkami, že se je člověku v nesnázích vůbec nepodaří splnit.

A proto se tak často bere hypotéka bez doložení příjmu Hypotéky bez registru. Protože ta je po finanční stránce dostatečně výhodná, podmínky jsou tu poměrně flexibilní a také požadavky, jež nebankovní společnost na žadatele klade, se dají docela snadno splnit. Protože zde se musí jenom dát nemovitost do zástavy, a dál už se není třeba obávat ani nízkých doložitelných příjmů, ani záznamů v registrech dlužníků. Tedy toho, co by u bankovních půjček bylo příčinou častých nezdarů.