Bez autoškoly řidičské oprávnění nezískáte

26. 8. 2021 by Žádné komentáře

Chystáte se do autoškoly v Praze a vybíráte vhodného adepta na vaši výuku? Máte trochu trému a obavy, zda to zvládnete? Pak buďte nad věcí, jistě to dokážete, když to zvládly miliony lidí před vámi. Ostatně, máte silnou motivaci vzhledem k tomu, co vás čeká, až budete mít „řidičák v kapse“.

Jaké je to žít bez řidičského průkazu

Počet automobilů na silnicích roste každým rokem a není divu, vždyť téměř každý relativně zdravý a svéprávný dospělý člověk má řidičský průkaz a tím pádem možnost sám ovlivnit svou mobilitu. Nahrávají tomu i ceny ojetých vozidel, ale to není vše. Jaké výhody skýtá řidičský průkaz?

řízení auta

Nezávislost – za socialismu bylo ještě poměrně mnoho osob bez řidičského oprávnění a stejně tak i bez automobilu. Ceny sériově vyráběných vozů byly velmi vysoké a každý si je nemohl dovolit. Zatímco tehdy býval v rodinách nejčastěji jeden vůz pro všechny, dnes nejsou výjimečné v rodinách vozy dva, nebo i více vozidel. A sednout do auta, kdy chci a vyjet, kam chci, bez ohledu na hromadnou dopravu, je další krok k větší volnosti a svobodě.

Půjčovny aut – nemusíte mít ani vlastní vůz a můžete si jej výhodně pronajímat. Není to nic nového a tato služba je běžná. Jedinou podmínkou je řidičský průkaz a samozřejmě jistý obnos (vratná kauce atp.)

Vlastní nezávislé stěhování a vyklízení bytu – pronajmete-li si větší dodávku, na kterou vystačíte s oprávněním skupiny B, máte k dispozici vůz s úložným prostorem pro stěhování či vyklízení bytu, velké nákupy stavebního materiálu, nábytku atd. Budete svými pány a ještě ušetříte, chce to jen někoho šikovného a spolehlivého „k ruce“.

řidičák v kapse

Vlastní způsob trávení dovolené – něco jiného je usednout do plného autobusu, vlaku a letadla a stresovat se mezi cizími lidmi při odjezdu do cílové destinace, anebo zapřáhnout za auto karavan a plánovat si dovolenou po svém. A pokud si na karavan netroufáte, sjednáte si ubytování v privátu, na auto naložíte nosič na kola a i tak bude dovolená podle vašich představ a nikoli podle představ harmonogramu průvodce cestovní kanceláře.