Elektřina nemusí jen pomáhat

27. 6. 2021 by Žádné komentáře

Elektřina je už dnes pro lidi naprosto samozřejmým a vlastně i docela dokonalým pomocníkem. Její používání se u nás nebývale rozšířilo a stalo se natolik běžným, že už si bez ní nedokážeme snad ani představit svůj všední život. A díky tomu, že v průběhu let vychytalo lidstvo mnohé ‚mouchy‘, jež tato ve svých počátcích měla, se dá mluvit i o bezpečné energii.

I když ono to s tou bezpečností elektřiny ani dnes zase až tak žhavé není. I v současnosti je tato potenciální hrozbou, a ti, kdo to podceňují, mohou počítat i s krajně neblahými následky. I dnes se po zásazích elektřinou umírá, i dnes tato leckomu způsobuje úrazy, i dnes dokáže napáchat nemalé škody na majetcích.

netradiční žárovky

Ovšem elektřina je v tom pochopitelně nevinně. I když tato něco způsobí, nečiní tak z vlastního rozmaru. Na vině je tu zásadně vždy jenom člověk. Ten, kdo navzdory všeobecnému povědomí o tom, co je elektrický proud zač, tento podcení.

A co učinit pro to, aby se nám nepříjemnosti související s elektřinou vyhýbaly? Jak se chovat, aby nám tato sloužila a neubližovala?

svítící světla

K takovým počinům, jež nás před elektřinou chrání, patří naprosto samozřejmě i revize elektro. I zde totiž platí, že štěstí přeje připraveným, respektive ono zdiskreditované ‚důvěřuj, ale prověřuj‘. A jenom zařízení, která jsou pod odpovídajícím dohledem, zaručují, že nám budou prokazovat jen to dobré.

Revize se provádějí u elektrických zařízení, přístrojů a spotřebičů, u elektrického ručního nářadí, zabezpečovacích či protipožárních systémů a hromosvodů, a to s cílem odhalit a odstranit potenciální rizika dříve, než se tato projeví nežádoucím způsobem, než se na nás a našich majetcích podepíší. A je rozhodně žádoucí využít takové pomoci ze strany profesionálních elektrikářů, kteří tomu rozumí a postarají se o to, aby tu bylo vše v naprostém pořádku. Protože se jinak může stát elektřina naším nepřítelem.