Jsou schody do bazénu bezpečné?

18. 7. 2020 by Žádné komentáře

Jednou z věcí, které u vstupu do bazénu řešíme, je bezpečnost. Není proto divu, že existují nejrůznější typy, ze kterých si můžeme vybrat. Těmi nejběžnějšími jsou žebřík a schody do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenove-schudky, přičemž to druhé vidíme méně často, neboť to zabírá podstatně víc místa. To je i logické, avšak jak jsou na tom právě schody s bezpečností?

Samozřejmě jsou dělány tak, aby byla co nejvyšší. I proto je jejich součástí i zábradlí a jejich povrch bývá zdrsněný, aby se zabránilo uklouznutí. Jsou tato opatření dostatečná?

bazen4

V naprosté většině případů ano. Pokud se držíme zábradlí a neběžíme do vody plnou rychlostí, je jen malá pravděpodobnost, že se nám něco stane. Ovšem děti zpravidla nebývají tak opatrné. Ony také drží smutnou první příčku v tom, kdo má dnes nejčastěji při koupání úraz.

Ty však naštěstí obvykle nebývají vážné, především díky tomu, že se toto neodpovědné chování provádí pouze při sestupu nikoliv při výstupu. Navíc ve většině případů voda pád zbrzdí dostatečně na to, Aby nedošlo k poranění.

Zde však vyplouvá navrch problém, spočívající v tom, že schody jsou přeci jen víc do prostoru. Někdy totiž plaveme poměrně blízko k nim a snadno se může stát, že se o ně uhodíme do nohy, ruky či jiné části těla.

bazen5

Jak tomu zabránit? Zde je poměrně důležité, jak velký bazén máme. Čím větší je, tím méně problémů můžeme očekávat. Platí to samozřejmě také naopak. Proto do těch malých není tento způsob vstupu příliš vhodný.

Nutné je také uvážit věk, zdravotní stav a plavecké schopnosti všech členů rodiny. Dokážou slézt po žebříku, nebo pro ně budou lepší právě schody? Jak moc je pravděpodobné, že budou ve vodě řádit tak, že se zapomenou dívat kolem sebe a dávat pozor, kde vlastně jsou?

Není to lehké rozhodování, avšak je to něco, co bychom měli vzít v úvahu předtím, než se rozhodneme, který způsob vstupu zvolíme. Koneckonců jde o bezpečnost naší rodiny a není nic, co by bylo důležitější.