Dary, dárky, dárečky aneb čím rozzářit dětské oči

18. 5. 2020 by Žádné komentáře

Jak jde čas

Pokud je ratolest, pro kterou sháníte dárek, malá, není takový problém vybrat správný dárek. Do určitého věku udělá dětem největší radost hračka, potom přijde obzvláště u holčiček období, kdy se chtějí líbit, kluci ocení zase věci k počítači a potom už se zdá, že nejlepší variantou bude darování peněz. Ovšem možná právě adolescenti ocení originalitu ve formě nějakého netradičního zážitku. Existují agentury, které zážitky zprostředkují, nebo darujte lístky na koncert, do kina či do divadla.

Ta radost

Každý z nás to zná. Ať už u vlastního sourozence, sestřenice či kamarádky.

dětská radost

Malé děti radost nepředstírají. Prostě poznáte na sto procent, jestli jste se s výběrem dárku trefili, či nikoliv. Ti úplně nejmenší mají radost především z trhání balicího papíru. Co je uvnitř je zas až tak nezajímá. Někdy mezi rokem a dvěma se to mění. Děti už z toho „mají rozum“, jak se lidově říká. Pokud zvolíte dárek, který souvisí s pohybem, určitě nesáhnete vedle. Odrážecí kola, tříkolky či houpačky jsou vděčné dárky. Určitě každé malé dítě ocení, když může něco vytvářet, například malovat a kreslící magnetická tabule pro děti je skvělou variantou.

Děti povyrostly a mají všechno

V současné době se hodně setkáváme s tím, že po materiální stránce děti příliš nestrádají.

překvapivý_dárek

Naopak když přijdete s nápadem, co koupit vnoučeti k narozeninám, zjistíte, že už to má. A to, co jste měli v záloze, už také má. A teď babo raď. Když si opravdu nevíte rady, zkuste darovat zážitek. Dejte dětem výlet, na který pojedete s nimi, a na který jen tak nezapomenou. Nabízí se zábavní parky či zoologická zahrada či kino. A pokud chcete něco netradičního, můžete je vzít do divadla. Divili byste se, kolik dětí z mateřských škol nikdy nebylo na divadelním představení. Pro malé slečny to znamená, že si budou moct vzít šaty a baleríny, pro mladé gentlemany zase že vyndají se skříně košili.

A jaký dárek vybíráte pro své malé příbuzné či kamarády vy?