Vyklízení bytů s vlastním či pronajatým přívěsem

12. 9. 2021 by Žádné komentáře

Potřebujete rychle vyklidit byt po nájemnících nebo po zemřelém příbuzném a rozhodujete se, jak to provést? Máte v zásadě dvě základní možnosti, a obě vás mohou dovést úspěšně k cíli. Tou první je stěhovací nebo vyklízecí firma, pro ně nepředstavuje tato práce nic neobvyklého, je to rutinní záležitost, s níž si poradí během několika hodin. Stěhováci dobře ví, kam které předměty odložit, a jak se jich zbavit, takže vy pouze hradíte příslušný poplatek za provedenou práci a o nic jiného se nestaráte. Počítejte ale s částkou kolem pěti tisíc, přibližně za dvoupokojový byt, plus mínus dle rozsahu akce a velikosti prostor.

přívěsný vozík

Chcete-li výrazně ušetřit a být zcela nezávislí a zároveň mít své soukromí, aby do něj nikdo nenahlížel, vsaďte na vlastní nebo pronajatý přívěs za tažné zařízení na Fabii II. Co budete k úspěšné akci potřebovat a na co nezapomenout?

Homologovanou kouli a přívěs – bez homologovaného tažného zařízení se neobejdete a stejně tak bez přívěsu s platnou STK. Přívěsy se ovšem dnes velmi výhodně pronajímají pro obě strany a tak není problém za pár stovek mít přívěs na celý den, případně pro více dnů. Tímto způsobem si jistě hravě poradíte, nemusíte spěchat a hřát vás mohou především ušetřené peníze za stěhovací firmu.

městský provoz za deště

Parkovací místo – klasický problém velkých měst, kde se v některých zónách platí parkovné, a tomu se nevyhnete. Pokud je to nutné, a jste si vědomi, že budete mít problém i s volným místem pro auto s vozíkem, kontaktujte s předstihem 30 dnů městský odbor dopravy, aby vám za příslušný poplatek parkování zajistil. Parkovací místo si večer před vyklízením nebo brzy ráno vymezte i nějakou fyzickou zábranou (dopravními kužely, prkny, paletami atp.)

Vydatnou svačinu – neustále odbíhat někam do obchodu nebo do restaurace na jídlo a zdržovat se při práci, je zbytečné, tedy pokud si tím nechcete krátit volnou chvíli a zpestřit den. V opačném případě si nachystejte svačinu předem a nezapomeňte ani na dostatek tekutin pro pitný režim, nejlépe minerálku Magnesia s dostatkem hořčíku.