Velké chyby při hubnutí

27. 4. 2023 by Žádné komentáře

Drastické držení diet, úmorné cvičení, sledování ručičky na váze… Také chcete zhubnout, ale nedaří se vám to, a tak je vaše vysněná váha v nedohlednu? Jak je to možné, když se tolik snažíte? Možná se dopouštíte některé z chyb, které vám brání úbytku na váze. Pojďme se tedy podívat na nejčastější omyly při hubnutí.

croasaint

1.       Příliš málo kalorií

Zhubnout = méně jíst je velký mýtus. Nedostatečný příjem potravy způsobuje nedostatečné množství energie pro vaše tělo. Pokud málo jíte, možná nějaké kilo shodíte, ale pouze krátkodobě. Poté váš organismus hubnutí zpomalí, či dokonce zastaví, aby si zajistil dostatek potřebných látek. A začne si naopak ukládat tuky na horší časy.

2.       Sůl není vždy nad zlato

Slaná jídla jsou chutnější, a tak si většina lidí svou porci dosolí. Sůl ovšem zadržuje vodu v mezibuněčných prostorách, čímž se zbytečně zvyšuje vaše hmotnost. Proto raději solte méně. Také myslete na to, že sůl, kterou spořádáte, není jen ta, kterou si nasypete do jídla při vaření. Vysoký obsah soli mají také instantní a konzervovaná jídla, sýry, brambůrky a jiné pochutiny.

cukr

3.       Cvičíte a nejíte

Cvičení vám jistě zajistí, že shodíte nějaké to kilo. Ovšem předsevzetí, že co vypotíte v tělocvičně, pak rozhodně nechcete nabrat jídlem, není správné. Tělo totiž při sportu spaluje nejen tuk, ale také další důležité látky. Ty je pak ale potřeba zase doplnit. Proto po cvičení snězte alespoň nějaké ovoce či zeleninový salát s drůbežím masem. Nezapomeňte doplnit tekutiny, které jste cvičením vypotili.

dieta

4.       Jídlo večer

Jít spát s plným žaludkem určitě není vhodné ani pro toho, kdo zrovna nepotřebuje zhubnout. Poslední jídlo dne byste si měli dát tak tři hodiny před spánkem, abyste ho dobře strávili. Pokud se ale budete trápit hlady a usínat budete s kručením v břiše, zpomalíte si tak metabolismus a zbytečně se špatně vyspíte.