Ořechy nejsou jen pamlskem pro veselé veverky

27. 11. 2021 by Žádné komentáře

Když vstoupíte do nějakého super nebo hypermarketu, a když jen tak letmo a zcela nezávazně a anonymně nahlédnete do nákupních košíků těch, co tam nakupují, možná si všimnete, jak se v nich vrství cukrovinky, pochutiny a průmyslově zpracované potraviny, polotovary, konzervy a mnoho dalších výrobků s nepřirozeným složením. Nepřirozenými složkami máme na mysli zejména různá dochucovadla, bílý cukr, pečivo z bílé vymleté mouky, konzervační činidla atp. Mnozí z nás se řídí při nákupu pouze svou chutí a nedbají na složení potravin, navíc je stálá konzumace bílého cukru a bílé mouky začarovaným kruhem, kdy se deformují přirozené chutě těmi „agresivními“ sladkostmi, že pak docela obyčejné jablko vnímáme jako nevábné a bez chuti.

veverka s arašídy

Jak z toho začarovaného kruhu ven? V první řadě si uvědomit, že něco není v pořádku. A že existují přirozené složky výživy, na které zapomínáme, jako jsou luštěniny, celozrnná mouka, naklíčená semínka, čerstvé ovoce a zelenina a také ořechy. A právě u nich bychom se mohli na okamžik zastavit.

vlašské ořechy

Se změnou stravovacího režimu můžete začít právě u ořechů, je to navíc nesmírně snadné. Pokud vás „honí mlsná“ a nejraději byste sáhli po oplatkách a sušenkách, čokoládě nebo kupovaném perníku, mějte doma v záloze připravenou směs ořechů a sušeného ovoce a řekněte: „Dost!“ Zažeňte chuť tímto způsobem korigovat, až brzy zjistíte, že vám oříšky s ovocem dají mnohem víc. Obsahují zdravé tuky, chutné a výživné sacharidy, spoustu minerálů a stopových prvků a vitamínů. Rozhodně mnohem více výživy, než sladkosti z regálu obchodů.

Ořechy Veselá veverka se sušeným ovocem můžete namíchat z mnoha druhů a můžete je mít po kapsách v práci, ve škole, v zaměstnání, na cestách, při sportu, v kině, na procházce městem, na kulturních akcích atd. Mohou se stát vaším průvodcem a nahradit nezdravé mlsání zdravým mlsáním.