Dokonalá úspora

24. 1. 2019 by Žádné komentáře

Dnešní ceny elektřiny jsou skoro až nemravné a dle všeho má být ještě hůř. Proto čím dál tím více lidí dostává rozum a mění staré vláknové typy za daleko spořivější druhy světelných zdrojů. Mezi ně patří i LED žárovky a obecně svítidla postavené na této technologii. Mají celou řadu pozitiv a jen minimum negativních vlastností. Tou největší je asi cena, která se může zdát mnoha lidem vcelku přemrštěná, a to i když jde každým rokem dolů. Dát 200,- Kč za jednu žárovku se může zdát přehnané, ale je potřeba si uvědomit, že se jedná o jednorázovou investici, která se vám během roku bezpochyby bohatě vrátí.
barevné žárovky

Vydrží

Mezi základní charakteristiky LED žárovek je jejich obrovská životnost, která může činit až třicet tisíc hodin. Jen tak pro srovnání, běžné vláknové zdroje světla fungovaly průměrně okolo dvou tisíc hodin. Ten rozdíl je skutečně propastný. Důvodem, proč tomu tak je, je samozřejmě technologie. Vláknové žárovky se extrémním způsobem přehřívají již během pár desítek vteřin od jejich zapnutí. Přesně to má za následek nízkou životnost, ale rovněž i velkou spotřebu. LED žárovky jsou studené i po několika hodinách nepřetržitého svícení.
skleněný lustr

Různé varianty

Zatímco standardní vláknové žárovky se vyráběly v podstatě pouze jako jeden model, LED alternativy si můžete pořídit v nepřeberném množství barev a tvarů. Žárovka tak může fungovat nejen jako pouhopouhý praktický doplněk, ale rovněž působit i jako dekorace. Budete tak doma moci svítit nejen levně, ale také stylově.

Výhodná koupě

Nechcete-li stále platit horentní sumy za elektrickou energii, měli byste alespoň popřemýšlet nad koupí moderních typů LED žárovek. Ano, jsou sice dražší než jiné typy světelných zdrojů, často i více než pětinásobně, ale jedná se o koupi, která se vám během pár měsíců až let určitě zúročí. Vzhledem k dlouhé životnosti a nízké spotřebě je lepší vybrat si sice dražší, ale z dlouhodobého hlediska daleko perspektivnější světelný zdroj.