Nejdříve jarní úklid domácnosti

20. 2. 2020 by Žádné komentáře

Hektický týden před velikonočními svátky bývá náročný pro všechny rodinné příslušníky. Nejenže je potřeba v domácnosti provést klasický jarní úklid. Ale rovněž celý byt svátečně vyzdobit na blížící se Velikonoce. Zlaté pravidlo pro úklidové práce je jednoduché. Odshora dolů. Tím se zajistí, že veškeré nečistoty z horních částí nábytku a oken se na závěr odstraní z podlahy. A to všechny najednou. Jednoduše je lze vytřít či vysát. Rovněž je vhodné začít úklidem ložnice, kde je nejméně nepořádku. A pokračovat úklidem dalších místnosti. Až do koupelny. Ve které se uklízení úspěšně zakončí. Během jarního úklidu se snažte zbavit všech nepotřebných lapačů prachu. Buď je vyhoďte, nebo se pokuste je poslat dál. Třeba někomu udělají radost. Uvidíte, že se vám ve vyčištěné domácnosti bude lépe dýchat.

Velikonoční výzdoba domácnosti

Poté velikonoční výzdoba


Ideálními partnery pro tvorbu velikonoční výzdoby domácnosti jsou děti. S nimi lze vytvořit originální dekorace. Vlastnoručně vyrobené patří mezi ty nejhezčí. Dobrým základem je, pro umístění všech ozdob, doma vypěstované, husté jarní osení. Které stačí do nízkého květináče zasadit týden před svátky. A do syté zeleně zapíchnout všechny připravené dekorace. Z čerstvých jarních květin je možné vyrobit věnce na dveře, čímž se vyzdobí i vstup do bytu. Nebo lze použít proutěný základ, na který se tavnou pistolí přichytí drobná vajíčka, větvičky či kytičky. Na svátečním stole, zapíchnutím narcisů a petrklíčů do mechu, kterým vyložíme větší tác, vytvoříme krásnou dekoraci.
Výzdoba velikonočního stolu
Která tím, že má potřebnou vláhu, vydrží v dobrém stavu celé svátky. Příjemnou atmosféru Velikonoc rovněž vytvoří čerstvě nařezané větvičky, umístěné do vysoké vázy. Nejlépe s rašícími lístky a pupeny, s navázanými barevnými kraslicemi. Na svátečním stole nesmí chybět dozlatova upečený beránek, dozdobený bílou polevou. Bez něho si nelze jarní svátky vůbec představit.