Ochutnejte voňavý chleba ze své domácí pekárny

21. 1. 2020 by Žádné komentáře

Chleba a pečivo má většina z nás na jídelníčku každý den. Nic nenahradí chuť a vůni čerstvě upečeného domácího chleba. Proto si hodně lidí pořizuje domů malou pekárnu. Tento šikovný pomocník zastane všechnu práci za vás. Sama s ním mám zkušenost. Stačí vložit suroviny, nastavit příslušný program, zapnout a přístroj vám po nějaké době předá hotový bochník.
domácí housky
Už je to pár let, co jsme si s kolegyněmi v práci koupily domů pekárny. Zkoušely jsme potom různé recepty a vzájemně si nosily na ochutnání své výrobky. Vytvořily jsme si žebříček nejoblíbenějších chlebů. Receptů existuje tolik, že by vystačily určitě na několik měsíců, takže by po tu dobu mohl být na jídelníčku každý den jiný chlebík. Výhodou je, že většina pekáren má funkci odloženého startu. Znamená to, že vložíte suroviny a naprogramujete, kdy má přístroj začít pracovat. V praxi to může být tak, že ráno, než odejdete do práce, připravíte do pekárny suroviny. Odpoledne, když se vrátíte domů, vás přivítá vůně čerstvě upečeného chleba. Nebo vše připravíte večer, jdete v klidu spát a ráno máte čerstvý bochník k snídani.

Pokud pečete podle receptů, je nutné předem si obstarat všechny potřebné ingredience. Někdy je to dost věcí. Když něco zapomenete koupit, musíte do obchodu znovu, nebo hledat jiný recept. Je proto dobré mít doma sáček s hotovou směsí na výrobu chleba, která se dá koupit. Potom stačí většinou už jen přidat vodu. Můžete vyzkoušet směsi od různých výrobců a otestovat, která vám bude nejvíc vyhovovat. U mě nakonec zvítězil výrobce z Německa.
chleba z domácí pekárny
Tak co? Chcete si také upéct svůj chleba? Než si pořídíte pekárnu, zvažte několik věcí:
1. počet strávníků – na tom závisí velikost pekárny;
2. jaké programy budete potřebovat – druhy chleba, přípravu těsta na housky, na pizzu, přípravu džemu, zavařování…;
3. umístění pekárny, abyste k ní dobře mohli, aby měla dostatečnou délku přívodního kabelu;
4. design (aby se vám hodila do interiéru) a materiál, ze kterého je vyrobená;
5. materiál, z něhož je vyrobená pečicí nádoba (teflon, nerez, keramika);
6. hlučnost;
7. výkon, spotřebu energie, cenu.

V roce 2019 zákazníci nejraději kupovali domácí pekárny značek Eta, Guzzanti a Teflon.