Ložnice, kterou si zamilujete

16. 3. 2021 by Žádné komentáře

V posteli strávíme přibližně jednu třetinu života a přesto okolí, které jí obklopuje, věnujeme jen pramálo péče. Je to vcelku pochopitelné, ložnice je neveřejný prostor, který jen málokdy navštíví nečekané i očekávané návštěvy. Proč tedy zbytečně nakupovat drahé vybavení, když ho nemáme komu ukázat? Přitom je to právě prostředí ložnice, které nám dovoluje se aktivně věnovat své práci, být fit a pečovat o své zdraví. Jak tedy vybrat kvalitní vybavení do ložnice, které ale vydrží dlouhé roky?

světlá ložnice

Postel je základ

Postel je základ ložnice, o tom není debat. Pokud bychom měli tedy vypíchnout jen jeden prvek, který stojí za kvalitním spánkem, byla by to právě ona, samozřejmě v kombinaci s kvalitní matrací. Mnoho lidí se dnes opět vrací k přírodním prvkům, které navrací interiéru jednoduchost a čistotu. Jedním z takových prvků je i dřevo, ještě lépe masiv. Jedná se o stálý materiál, který se vlivem času příliš nemění. Je to stálý, trvanlivý materiál, který si vás jistě brzy získá. Kvalitě odpovídá i o něco vyšší cena, ale kvalitní postel z masivu za to jistě stojí.

spící žena

Neméně důležitou součástí je i matrace, ta by měla být vytvořena na míru osobě, která se na ní pravidelně bude ukládat ke spánku. Matrací je dnes v nabídce celá řada, nechte si tedy vždy ve specializované prodejně pomoci s výběrem. Zapomeňte na spojenou matraci pro dvoulůžko, která je krajně nevyhovující. Jeden z partnerů se vždy bude muset přizpůsobit a zvolit tvrdost dle toho druhého. Na takové matraci je navíc v noci znatelné, i byť nepatrný pohyb nocležníka, který může celý spánek narušit.

Další nábytek

Výběrem postele to ale nekončí! Pokud s ložnicí úzce nesousedí šatna, bude zapotřebí i variabilní šatní skříň pro uložení oblečení. Ideální jsou v tomto případě vestavěné skříně, které dokáží využít potencionál i v zdánlivě nevyužitelných prostorech.