Funkční oblečení oceníte i v těchto parných dnech – Jak jej vybírat? 

25. 5. 2021 by Žádné komentáře

Hledáte ideální oblečení, které můžete nosit při sportu a cítit se vždy pohodlně? Vyzkoušejte funkční oblečení, které se vám bude hodit na každou aktivitu.

Funkční oblečení oceníte i v těchto parných dnech – Jak jej vybírat?

V létě se sportuje o poznání hůře, než v době kdy je venku chladněji. Ať už je ale zima nebo příliš velké teplo, s funkčním oblečením se vždy můžete cítit komfortně a to při vykonávání jakékoliv aktivity. Nejen všichni sportovci tento typ oblečení jistě ocení. Jak jej ale vhodně vybrat, abyste docílili maximální funkčnosti a také kýženého pohodlí? Zaměřte se na více parametrů.

pexels-photo-28054

Vybírejte pečlivě

U funkčního oblečení si dejte skutečně záležet na výběru, především byste si vždy měli zvolit správnou velikost, protože pokud vám oblečení nepadne, můžete se cítit během pohybu nekomfortně. Dobře padnoucí oblečení by nemělo být velké ani malé, především ale nesmí omezovat v pohybu, což poznáte podle toho, zda se nezařezává nebo netlačí. Pokud můžete, oblečení si vždy vyzkoušejte, popřípadě se řádně přeměřte. Dnes je i funkční oblečení velmi módní, vybírat můžete z nejrůznějších střihů, barev i vzorů, pohodlí by ale přece jen mělo být vždy na prvním místě.

Funkční oblečení se vyrábí ze speciálních vláken, právě díky tomu je zcela jedinečné. Funguje tak, že se v něm létě nepotíte, protože pohlcuje vlhkost a odvádí pot od těla a v zimě naopak dokáže spolehlivě zahřát. Obléknout se pak do něj můžete doslova od hlavy až k patě, kromě kalhot, triček, legín, mikin nebo bund je velmi pohodlné a funkční zároveň i spodní prádlo. V zimě je pak podstatné i to, jak umíte jednotlivé vrstvy využít, navzájem totiž na sebe navazují.

pexels-photo-4498553

Do jakéhokoliv počasí, v každém ročním období

Při výběru záleží i na síle jednotlivých vláken, tenčí vybíráme pro letní měsíce, tlustější zase pro ty zimní. Triko Craft C-store se vám bude ale hodit vždy, když si třeba jen budete chtít jít zaběhat nebo vyrazíte na procházku. Funkční oblečení není jen pro sportovce, hodí se i pro volnočasové aktivity. Výhodou materiálu je pak i odolnost, nepromokavost a ochrání vás i před silným větrem.

Oblečení je vhodné nejen pro dospělé ale i pro děti.